XIV Diecezjalny Dzień Dziecka „Bądźmy Razem” organizowany przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży oraz Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie odbył się 30 maja 2026 r. na terenie Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
Festyn odbył się pod honorowym patronatem:
J.E. ks. bp Tadeusza Lityńskiego
Wojewody Lubuskiego- Marka Cebuli
oraz pod patronatem medialnym:
Gość Niedzielny Zielonogórsko-Gorzowski
Aspekty – Niedziela Zielonogórsko-Gorzowska
TVP 3 Gorzów Wielkopolski
Uroczystość była także elementem Ogólnopolskiego Dnia Dziecka, organizowanego przez Caritas w Polsce pod hasłem „Bądźmy Razem”.
Przybyło blisko 1500 dzieci, każde dziecko otrzymało upominek oraz posiłek. Wszystkie atrakcje na terenie obiektu były udostępnione dla dzieci BEZPŁATNIE. W festynie „Bądźmy Razem” wzięły udział zarówno grupy zorganizowane, jak i całe rodziny oraz osoby indywidualne.
W Programie Festynu była przede wszystkim Msza Święta pod przewodnictwem
ks. Stanisława Podfigórnego – Dyrektora Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Zawierzenie dzieci Matce Bożej z Rokitna.
Po Mszy Świętej oraz przerwie na posiłek dzieci miały do dyspozycji mnóstwo atrakcji oraz zajęcia pod okiem wolontariuszy Caritas.
Imprezę poprowadził Wodzirej Krystian Mrozek! Bardzo dziękujemy!
WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPIERALI NAS ZARÓWNO W PRZYGOTOWANIACH FESTYNU, JAK I PODCZAS DNIA DZIECKA, KTÓRZY WSPIERALI NAS DUCHOWO, CZY MATERIALNIE SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA!
Wspierali nas m.in.:
Nadleśnictwo Międzyrzecz
Nadleśnictwo Skwierzyna
Wójt Gminy Przytoczna
HERMES Włoszakowice
Producent Pieczywa- LEKS Sulęcin
Magnolia Lubsko
Firma Artek
5 Kresowy Batalion Saperów
Schola „Urwisy Maryi” z parafii pw. NMP Królowej Polski Gorzów Wielkopolski.
Szczególne podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Przytocznej i Rokitna oraz Sztabu Ratownictwa Medycznego.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

















































