Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

NOWE FIO: Odzyskane owoce

Jednym z założeń zadania "Razem" jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności. "Odzyskujemy" owoce zbierając je z ogródków przy pustostanach.

Wykorzystujemy to co otoczenie – natura może nam zaproponować. W okolicy Schroniska Caritas – Ośrodka aktywizującego dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach można odnaleźć do tej pory zapomniane drzewa owocowe. W tym roku owoce z nich nie zmarnują się, zebrali je mieszkańcy schroniska.

Dojrzałe śliwki zerwał dla nas Pan Zbyszek, aby w kuchni przygotować dla wszystkich orzeźwiający kompot, a także weki przeznaczone do wykorzystania zimą.

Już nie raz panowie dzielili się swoimi przetworami z potrzebującymi w okolicy. Dbamy także o to, aby nasza spiżarnia była zaopatrzona na zimę.

Działanie realizowane w ramach zadania „Razem” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści