Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Dzień Ziemi w Świetlicowym Oddziale Przedszkolnym „Słoneczko z Uśmiechem”

22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi – święto, które przypomina nam, jak ważna jest troska o naszą planetę.

Tego dnia przedszkolaki miały okazję nie tylko dobrze się bawić, ale również dowiedzieć się, jak każdy z nas – nawet najmłodszy – może pomagać Ziemi.

Dzień rozpoczął się wspólną rozmową o tym, czym jest Dzień Ziemi i dlaczego go obchodzimy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem dzieliły się swoimi pomysłami na ochronę środowiska – mówiły o segregowaniu śmieci, oszczędzaniu wody i prądu, a także o dbaniu o rośliny i zwierzęta.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści