Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

„Damy radę!”. Spotkanie dla pracowników Caritas

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wdraża kolejną innowację społeczną w obszarze przeciwdziałania bezdomności. Przystępujemy do realizacji zadania „Damy radę!”.

Zadanie „Damy radę!” jest finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.


Głównym założeniem projektu jest włączenie mieszkańców Schronisk Caritas – Ośrodków Aktywizujących dla Bezdomnych Mężczyzn w Żukowicach i w Zielonej Górze w działania wolontaryjne na rzecz społeczności lokalnej.

W ramach projektu, 19 października 2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie różnych placówek Caritas, którego głównym celem było omówienie zakresu działań projektu „Damy radę!”, współpracy i włączania osób w kryzysie bezdomności w charytatywne działania diecezjalnego Caritas.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści