Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Arteterapia dla dzieci ze Świetlicowego Oddziału Przedszkolnego Słoneczko z Uśmiechem

Rysowaliśmy i poprawialiśmy swój stan psychiczny :)

Nasze przedszkolaki w ramach zajęć z arteterapii odwiedziły Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.

Arteterapia dla dzieci nie tylko pomaga wyzwolić twórczą energię, ale także działa na poprawę zdrowia psychicznego, stymuluje rozwój emocjonalny i umysłowy dziecka, harmonizuje układ nerwowy.

Dzięki kreatywności dzieci nie tylko osiągają równowagę wewnętrzną, ale także nabywają wiele innych przydatnych umiejętności: poznają siebie, kształtują obraz siebie jako jednostki, uczą się odczuwać swoje emocje i potrzeby.

Przedszkolaki pochwaliły się swoimi rysunkami, a także ciekawymi zabawkami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści