Spotkanie było okazją do wzajemnej integracji, wymiany doświadczeń oraz wspólnego działania na rzecz wartości, które kształtują kulturę organizacyjną Caritas.
Spotkanie zgromadziło blisko 200 osób, w tym członków Parafialnych Zespołów Caritas naszej Diecezji, dla których troska i zaangażowanie w dbałość o środowisko naturalne jest szczególnie bliska.
Jednym z punktów programu była prelekcja Anny Kobylińskiej, która przybliżyła słuchaczom zagadnienia zawarte w encyklice Laudato si’ oraz tematykę ekologii, odpowiedzialności za środowisko naturalne i gospodarowanie w obiegu zamkniętym. Uczestnicy mieli okazję zastanowić się, jak można wprowadzać te wartości w codzienne życie.
Po części merytorycznej odbył się poczęstunek, który okazał się idealną okazją do dalszych rozmów i integracji. Uczestnicy mogli skosztować wegetariańskiego leczo, świeżo tłoczonych soków oraz przetworów przygotowanych przez Wspólnotę Działania z Żukowic. Te produkty, powstałe w ramach działań zapobiegających marnotrawieniu żywności, były nie tylko smaczne, ale też stanowiły przykład praktycznego wdrażania zasad ekologii integralnej w naszą codzienność. Zadania prowadzone są w ramach projektu „Caritas Laudato si’: Aktywna edukacja wspólnot Caritas w zakresie przeciwdziałania nadkonsumpcji w dążeniu do gospodarki o obiegu zamkniętym” dofinansowanego ze środków NFOŚiGW w ramach programu priorytetowego nr 7.2.1 Edukacja ekologiczna Część 1) Edukacja ekologiczna na lata 2021-2025






