Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

NOWE FIO: Mamy już cztery… rowery

Zadanie „Razem” to szansa na doposażenie Caritas w sprzęt do aktywizacji osób w kryzysie bezdomności. Właśnie zakupiliśmy czwarty rower.

Jednoślady ułatwią mieszkańcom schronisk Caritas – ośrodków aktywizujących dla bezdomnych mężczyzn w Zielonej Górze i Żukowicach integrację z sąsiadami. Są wykorzystywane m.in. do transportu owoców zbieranych z okolicznych pustostanów.

Rowery uzupełniają działania proekologiczne osób w kryzysie bezdomności. Są nie tylko środkiem transportu, ale i zachęcają do aktywności w środowisku lokalnym.

Zakup rowerów został zrealizowany w ramach zadania „Razem” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści