Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Wielkanoc w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn w Żukowicach

W Schronisku Caritas w Żukowicach przygotowania do Świąt Wielkanocnych przebiegały w atmosferze wspólnego działania.

Mieszkańcy razem porządkowali przestrzeń, przygotowywali dekoracje i świąteczne potrawy. Nie zabrakło rozmów, uśmiechu i chwili oddechu od codziennych spraw.

Szczególnym momentem była Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, kiedy ks. Dyrektor odprawił dla mieszkańców uroczystą Mszę Świętą. Po niej wszyscy zasiedli do wspólnego świątecznego śniadania. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy, przygotowane przez samych mieszkańców – było prosto, domowo i bardzo serdecznie. Był to czas życzeń, rozmów i bycia razem, który na długo zostaje w pamięci.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści