Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Odwiedziny w mieszkaniu byłego mieszkańca Schroniska

Niedawno, wspólnie z Panem Wacławem Hanszem - Prezesem Lubuskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej - odwiedziliśmy Marka w jego nowym mieszkaniu.

Marek był mieszkańcem Schroniska Caritas w Zielonej Górze, gdzie z powodzeniem zrealizował Program i usamodzielnił się.

W 2024 roku otrzymał mieszkanie komunalne, które — dzięki zaangażowaniu mieszkańców Schroniska (w szczególności jednego z nich – Kazimierza)  — zostało wyremontowane i przygotowane do zamieszkania. Spotkanie było okazją do rozmowy o nowych wyzwaniach, planach na przyszłość oraz podsumowania drogi, jaką Marek przeszedł w ostatnich latach. To wzruszający dowód na to, że wsparcie i wspólna praca przynoszą realne efekty.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści