Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Krystyny Bojaczuk – wolontariuszki Parafialnego Zespołu Caritas działającego przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie.

Jej wolontariacka posługa w Świebodzinie rozpoczęła się w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, a od 1999 roku kontynuowała ją w Parafialnym Zespole Caritas przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

Za swoją długoletnią działalność na rzecz drugiego człowieka w 2019 roku otrzymała nagrodę „Człowiek Człowiekowi” z rąk ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego, przyznawaną osobom szczególnie zasłużonym w działalności charytatywnej.

Zawsze skromna, życzliwa i pełna empatii. Obdarzona ogromnym szacunkiem, czego wyrazem były liczne wyróżnienia, m.in. odznaka „Za wzorową pracę w Służbie Zdrowia”, medal „Przyjaciel Świebodzina”, a w 2025 roku także tytuł Honorowego Obywatela Gminy Świebodzin za działalność charytatywną.

Dziś, wspominając Panią Krystynę, widzimy w niej piękne świadectwo miłości bliźniego i oddania drugiemu człowiekowi. Jej życie było historią bezinteresownej służby i inspiracją dla kolejnych pokoleń.

Rodzinie, znajomym oraz wspólnocie Parafialnego Zespołu Caritas składamy wyrazy szczerego współczucia, zapewniając o modlitwie za zmarłą.

Dyrektor Caritas
ks. Stanisław Podfigórny
wraz z pracownikami

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści