Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Wręczenie Statuetek „Człowiek Człowiekowi”

14 kwietnia o godz. 16:00 w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. odbędzie się uroczysta gala wręczenia statuetek „Człowiek Człowiekowi”.

Nagroda „Człowiek Człowiekowi” jest wyróżnieniem Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ustanowionym w 1999 roku na wniosek organizacji charytatywnych: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna.

Głównym przesłaniem tej nagrody jest szerzenie ewangelicznej zasady miłości bliźniego poprzez nagradzanie ludzi, którzy swoją postawą i działaniem rozpowszechniają i umacniają ideę dobroczynności.

Do tej pory wręczono 175 statuetek, nagradzając osoby z terenu całej diecezji reprezentujące różne formy pracy i pomocy bliźniemu.

W roku 2026 wpłynęło  13 wniosków, z czego 7 w kategorii indywidualnej, 5 w kategorii organizacja pozarządowa i 1 w kategorii darczyńca.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści