Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Witamy i pomagamy – zakupy od Fundacji Biedronka

W tym roku Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej bierze udział w Programie „Witamy i pomagamy - zakupy”.

„Witamy i pomagamy – zakupy” (edycja 2024) to program skierowany wyłącznie do uchodźców z Ukrainy po 60 roku życia lub z orzeczeniem o niepełnosprawności. Są to osoby, których trudna sytuacja życiowa nie pozwala na zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych, w tym w szczególności uniemożliwia zakup odpowiednich ilości produktów spożywczych.

W naszej diecezjalnej Caritas z programu  „Witamy i pomagamy – zakupy” skorzysta 150 osób, które otrzymają w sumie 180 tys. złotych wsparcia, w postaci doładowań kart przedpłaconych. 

W Programie mogą wziąć udział osoby, które spełniają wszystkie kryteria:

  1. zamieszkują na terytorium Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej;
  2. nie korzystali z pomocy finansowej w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej;
  3. zarejestrowane w CPMiU Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści