Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Wigilia Pracowników Caritas

Dziś spotkaliśmy się na wspólnej Wigilii pracowników naszej Caritas. Przy wigilijnym stole razem z nami był biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Tadeusz Lityński.

Gościliśmy również harcerzy z I Drużyny Harcerskiej „Knieja”, którzy przynieśli nam Betlejemskie Światło Pokoju.

Podczas spotkania Ks. Biskup pobłogosławił nas wszystkich i podziękował za codzienny trud, zaangażowanie i serce wkładane w pomoc osobom potrzebującym. Jego słowa były dla nas ważnym umocnieniem i zachętą do dalszej służby.

Słowa wdzięczności skierował do nas również Dyrektor naszej Caritas ks. Stanisław Podfigórny, dziękując całemu zespołowi za wspólną pracę, wzajemne wsparcie i budowanie Caritas jako miejsca pełnego życzliwości i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Podkreślił, że to dzięki zaangażowaniu pracowników możliwe jest niesienie realnej pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, życzenia i rozmowy stworzyły ciepłą, rodzinną atmosferę. Był to czas zatrzymania, refleksji i wdzięczności, który pozwolił nam jeszcze mocniej poczuć wspólnotę przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści