Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Ukończenia kursu języka polskiego dla cudzoziemców w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom

10 września br. w naszym Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom kolejne 93 osoby ukończyło kurs języka polskiego jako obcego.

W kursie języka polskiego jako obcego na poziomie podstawowym uczestniczyło 37 osób, z których kurs ukończyło 24 osoby; na poziomie A1 uczestniczyło 65 osób, z których kurs ukończyło 45 osób oraz na poziomie A2 uczestniczyło 37 osób, z których kurs ukończyło 24 osoby.

Każdy kurs kończy się testem z wiedzy i umiejętności, którego zaliczenie stanowi warunek otrzymania zaświadczenia. Uzyskane przez uczestniczki i uczestników kompetencje lub kwalifikacje językowe przyczyniają się do zwiększają ich szans na zatrudnienie lub utrzymanie miejsca pracy, poprawiają dostęp do miejsc pracy z lepszymi warunkami zatrudnienia lub poruszenie się w polskim środowisku.

W Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej cały czas prowadzimy nabór uczestników do kolejnych edycji kursów języka polskiego.

Zapraszamy!

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści