Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Spacer z przewodnikiem po Zielonej Górze

29 lipca 2026 roku, Klub Aktywnych Seniorów z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas wziął udział w spacerze z przewodnikiem organizowanym przez Miasto Zielona Góra.

Tematem przewodnim spaceru był ,,Szlakiem zielonogórskich bachusików”. Pani przewodniczka opowiadała o historii powstania rzeźb zielonogórskich bachusików oraz o sponsorach, którzy sfinansowali ich stworzenie. Oprócz tego rozmawialiśmy o artystach odpowiedzialnych za te dzieła oraz o historii Zielonej Góry i jej architektury.

Mimo, że bachusiki, które oglądaliśmy znajdowały się w centrum miasta na zielonogórskim deptaku, – w miejscu ogólnodostępnym i często odwiedzanym – niektóre bachusiki były dla naszych seniorek kompletną nowością.

Mieliśmy wspaniałą pogodę, grupa była liczna, a historie Pani przewodniczki bardzo ciekawe.

Dziękujemy za wspaniały spacer.

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu nr: FAMI.02.01-IZ.00-0004/25 pt. „Integrujemy”, dofinansowanego ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji na lata 2021–2027.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.

Ściśle niezbędne ciasteczka

Niezbędne ciasteczka powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień ciasteczek.

Analityka

Ta strona korzysta z Google Analytics do gromadzenia anonimowych informacji, takich jak liczba odwiedzających i najpopularniejsze podstrony witryny.

Włączenie tego ciasteczka pomaga nam ulepszyć naszą stronę internetową.