Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Pielgrzymka Osób Bezdomnych do Częstochowy

„Modlitwa ubogiego dociera do Boga” (por. Syr. 21.5)

Nasza diecezjalna Caritas po raz kolejny zorganizowała jednodniową Pielgrzymkę Osób Bezdomnych do Częstochowy gdzie dołączyliśmy do XIX dorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Osób Bezdomnych na Jasną Górę, jaką Caritas Polska wraz z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zorganizowali z myślą o tych, którzy są pozbawieni jednego z najcenniejszych dóbr życiowych – swojego domu i dachu nad głową. Tegoroczna Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „Modlitwa ubogiego dociera do Boga” (por. Syr. 21.5)

Pielgrzymka rozpoczęła się modlitwą w kaplicy św. Józefa. Tam uczestnicy wysłuchali świadectwa muzyka, Marcina Stawickiego, który doświadczył kryzysu bezdomności, był  bliski śmierci i to wydarzenie pozwoliło mu inaczej spojrzeć na osoby w kryzysie bezdomność.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. w Kaplicy Matki Bożej, pod przewodnictwem Kustosza Jasnej Góry, o. Waldemara Pastusiaka. Po Eucharystii, w siedzibie Caritas w Częstochowie, wszyscy uczestnicy pielgrzymki spotkali się na Agapie.

Coroczna pielgrzymka osób w kryzysie bezdomności to niezwykłe wydarzenie, które daje chwilę wytchnienia, nadziei i duchowego wsparcia tym, którzy zmagają się z największymi trudnościami.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści