Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

„Na codzienne zakupy”- O pszczołach i miodzie :)

Wyjazd integracyjny wolontariuszy i podopiecznych uczestniczących w Programie.

Dzisiaj grupa wolontariuszy oraz podopiecznych uczestniczących w Programie „ Na codzienne zakupy”, brała udział w wyprawie do Pszczelarni Słodnik w Zaborze.

Podczas pobytu w przepięknym, urokliwym miejscu wysłuchaliśmy prelekcji o pszczołach i gospodarce pasiecznej. Zwiedziliśmy ogród z miododajnymi roślinami. Podglądaliśmy pszczoły przez specjalny oszklonym ul, skorzystaliśmy z możliwości apiterapii w specjalnie do tego wybudowanych domkach. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość degustacji produktów pszczelich (miody, miód pitny i miodówka). Nie zabrakło też tradycyjnego ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz chleba ze smalcem.

Wielką atrakcją były również alpaki, które dały się karmić naszym uczestnikom 🙂

Na zakończenie  spotkania, każdy otrzymał w prezencie miód oraz niespodzianki przygotowane przez nasza diecezjalną Caritas 🙂

Z uśmiechem na ustach, pełni radości powróciliśmy do swoich miejscowości.

W wyprawie udział wzięli wolontariusze oraz podopieczni NCZ Parafialnych Zespołów Caritas z Zielonej Góry, Nowego Kramska, Tuplic, Nowej Soli i Lubieszowa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 🙂

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści