Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Konferencja „Cyber Czat – porozmawiaj z nami o cyberodporności młodych”

Pracownicy diecezjalnej Caritas wzięli udział w konferencji „Cyber Czat – porozmawiaj z nami o cyberodporności młodych”, organizowanej przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce (PRKE) oraz Europe Direct Zielona Góra, pod honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego, Marszałka Województwa Lubuskiego i Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Podczas wydarzenia poruszono szereg ważnych zagadnień dotyczących współczesnych wyzwań cyfrowych, m.in.:

  • czym jest higiena cyfrowa i jak ją kształtować,
  • jak przeciwdziałać dezinformacji, jaka jest rola hejtu w eskalowaniu dezinformacji, jak zadbać o bezpieczeństwo w cyfrowym świecie!
  • jak skutecznie rozwijać umiejętność weryfikacji informacji w sieci.

W trakcie konferencji przedstawiciele Caritas Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze mieli okazję zaprezentować działalność Centrum Integracji Cudzoziemców w Gorzowie Wlkp. oraz inicjatywy prowadzone na rzecz integracji społecznej i edukacji.

Działanie realizowane w ramach projektu nr FAMI.02.01-IZ.00-0020/24 pt. „Akcja – Migracja. Lubuskie Centrum Integracji Cudzoziemców” dofinansowanego ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji na lata 2021-2027.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści