Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Dzień Ziemi: Posadziliśmy razem las!

Seniorzy z klubów seniora Caritas w sobotnie przedpołudnie posadzili setki drzew w ramach obchodów Dnia Ziemi.

Przedpołudnie 18 kwietnia 2026 r. spędziliśmy w bardzo przyjaznej, pełnej zieleni, atmosferze. Seniorzy z międzynarodowego klubu seniora i parafialnych klubów seniora Caritas na zaproszenie Nadleśnictwa Zielona Góra i Nadleśnictwa Przytok w okolicach kompleksu rekreacyjnego H2Ochla w Zielonej Górze sadzili drzewa włączając się w X edycję wydarzenia pn. ,,Posadźmy razem las!”.

Praca przy sadzonkach wymagała nieco wysiłku fizycznego, ale pogoda dopisała znakomita, a wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje: poczęstunek, występy artystyczne i pokazy lotnicze. To wspaniała okazja do integracji w międzynarodowym gronie!

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu nr: FAMI.02.01-IZ.00-0004/25 pt. „Integrujemy”, dofinansowanego ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji na lata 2021–2027.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści