Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Damy Radę! – profesjonalne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

W ramach działań projektu „Damy radę!” włączamy mieszkańców Ośrodków Aktywizujących Caritas dla Bezdomnych Mężczyzn w Zielonej Górze i Żukowicach w działania wolontariackie na rzecz społeczności lokalnej, aktywizując jednocześnie do niesienia pomocy i wsparcia samotnym seniorom z sąsiedztwa.

Dbając o właściwe przygotowanie wolontariuszy do wypełniania zadań, dbając o bezpieczeństwo ich samych jaki potencjalnych podopiecznych, zaproponowaliśmy Mieszkańcom Schronisk profesjonalne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.
Pierwsze szkolenie odbyło się w Ośrodku w Zielonej Górze.  Instruktaż obejmował, między innymi: ćwiczenia z opatrywania ran, przy zastosowaniu sztucznej krwi, resuscytację krążeniowo-oddechową, zasady działania i postępowania z defibrylatorem AED, i wiele innych.
Szkolenie zakończone zostało egzaminem a wszyscy uczestnicy, ku naszej wielkiej dumie, zakończyli je z wynikiem pozytywnym.

Projekt „Damy radę!” finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści