Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Damy radę!

W Cieniu Kolegiaty – mini granty

15 sierpnia Wolontariusze – Mieszkańcy Schroniska Caritas DZ-G uczestniczyli w głogowskim pikniku „W Cieniu Kolegiaty”. Przygotowali stoisko, na którym można było spróbować przetworów powstałych w żukowickiej kuchni.

Było to wydarzenie podsumowujące  działania realizowane w ramach Mini Grantu Damy radę!, czyli projektu obmyślonego i zrealizowanego samodzielnie przez Wolontariuszy. Pokazali w ten sposób, że wspólną pracą można zrobić coś dobrego zarówno dla siebie, jak i dla innych. Przygotowane przez nich weki stały się nie tylko zapasem do kuchni, ale też okazją do spotkania z mieszkańcami Głogowa i podzielenia się owocami wspólnej pracy.

Takie doświadczenia dodają motywacji do dalszych działań i pokazują, że naprawdę „Damy radę!”.

Dziękujemy organizatorom pikniku za gościnę, a wszystkim odwiedzającym nasze stoisko – za uśmiech i dobre słowo.

Projekt „Damy radę!” finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści