Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Damy radę!

11 listopada Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej wraz z wolontariuszami zaangażowanymi w projekt „Damy radę!”, z Ośrodka Aktywizującego dla Bezdomnych Mężczyzn w Żukowicach, aktywnie włączył się w wydarzenie zorganizowane przez Gminę Jerzmanowa, mające związek z obchodami Święta Niepodległości.

To jedno z największych przedsięwzięć w regionie, łączące patriotyczne uczucia ze sportowymi zmaganiami oraz festynem dla mieszkańców.

Tegoroczna edycja była szczególnie wyjątkowa, jednym z punktów obchodów było posadzenie Dębu Niepodległości przy urzędzie gminy, upamiętniając tym samym 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Aktywne zaangażowanie mieszkańców gminy oraz bezdomnych mężczyzn może być świadectwem budowania wspólnoty z lokalnymi mieszkańcami przy okazji propagowania wartości społecznych i patriotycznych.

Zadanie „Damy radę”, finansowane jest środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego
na lata 2018-2030.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści