Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Uczestniczki Międzynarodowego Klubu Seniora «Radość Wieku»uczyły się udzielać pierwszej pomocy

Zielonogórskie bicie rekordu w RKO

Natychmiastowe rozpoczęcie resuscytacji przez świadków zdarzenia parokrotnie zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia poszkodowanego, dlatego bardzo istotną jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

15 października seniorki uczyły się udzielać pierwszej pomocy na pl. Bohaterów w Zielonej Górze, gdzie odbyło się bicie rekordu w RKO.

Uczestniczki Międzynarodowego Klubu Seniora «Radość Wieku» poczuły się jak ratownicy. Po mini-wykładzie na temat zasad prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, rozpoczęłyśmy część praktyczną. Reanimowałyśmy szkoleniowo «osobę» z nagłym zatrzymaniem krążenia. Zapamiętałyśmy sekwencję: sprawdzenie kontaktu z poszkodowanym, obserwacja oddechu, wezwanie pomocy i zapewnienie wsparcia innych świadków, rozpoczęcie ucisków klatki piersiowej…

Seniorki miały również okazję zapoznać się ze sprzętem WOPR Województwa Lubuskiego, Zielonej Góry, Świebodzina oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonej Góry – Raculi.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 🙂

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści