Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Obelisk Konstytucji 3 Maja w Zielonej Górze zgromadził w niedzielne popołudnie tych, którzy cenią wolność i pamięć o historii Polski.

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja seniorki z Międzynarodowego Klubu Seniora Caritas uczestniczyły w uroczystym przemarszu przez miasto i podniesieniu flagi państwowej. Razem śpiewaliśmy hymn państwowy oraz wysłuchaliśmy wystąpień okolicznościowych oraz uczestniczyliśmy w apelu pamięci. Podniosłe chwile w biało-czerwonym gronie mieszkańców Winnego Grodu, żołnierzy i harcerzy to dla osób z doświadczeniem migracji cenne doświadczenie wspólnoty i możliwość integracji z lokalną społecznością.

Po oficjalnych uroczystościach, wzięliśmy udział w pikniku rodzinnym w Parku im. gen. Józefa Sowińskiego. Skosztowaliśmy gorącej grochówki, sprawdziliśmy swoją wiedzę o Polsce w quizach historycznych, a nawet upiekliśmy ciasteczka w kształcie Polski.

Dziękujemy uczestniczkom Międzynarodowego Klubu Seniora przy Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej za wspólne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja!

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu nr: FAMI.02.01-IZ.00-0004/25 pt. „Integrujemy”, dofinansowanego ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji na lata 2021–2027.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści