Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Spotkanie integracyjne seniorów w Schronisku Aktywizującym Caritas w Zielonej Górze

24 września seniorzy mieli okazję odwiedzić Schronisko Aktywizujące dla Bezdomnych Mężczyzn w Zielonej Górze i wspólnie spędzić czas z jego mieszkańcami.

Była to wyjątkowa okazja do wzajemnego poznania się, rozmów i budowania więzi.

Goście mogli zobaczyć, jak wygląda codzienne życie w schronisku oraz dowiedzieć się więcej o działaniach podejmowanych na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Nie zabrakło uśmiechu, serdeczności i ciepłej atmosfery. Mieszkańcy schroniska z otwartością przyjęli odwiedzających, przygotowując dla nich poczęstunek.

Takie spotkania są pięknym przykładem integracji międzypokoleniowej i społecznej – pokazują, jak wiele może dać wspólnie spędzony czas i jak ważne jest poczucie wspólnoty.

Działania realizowane w ramach projektu nr: FAMI.02.01-IZ.00-0004/25 pt. „Integrujemy” dofinansowywanego ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji na lata 2021-2027.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści