Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

VIII Światowy Dzień Ubogich  

Mottem tegorocznego Dnia są słowa z Ewangelii według św. Marka: „Modlitwa ubogiego dociera do Boga” (Syr 21,5).

Odpowiadając na apel Ojca Świętego, ale też realizując swoją codzienną misję bycia z ubogimi w dniu dzisiejszym w Stołówce  Caritas odprawiona została Msza Św. pod przewodnictwem ks. Stanisława Podfigórnego, Dyrektora naszej  Caritas. Wspólnie modliliśmy się w intencji wszystkich ubogich z  całej naszej diecezji.

Po zakończonej Mszy poza posiłkiem, na który zawsze mogą tu liczyć, uczestnicy otrzymali  prezenty podarowane przez Bp. Tadeusza Lityńskiego Ordynariusza naszej Diecezji. W przygotowanych paczkach znalazły się czapki, rękawice oraz słodycze.

Udostępnij ten artykuł

Przejdź do treści