Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunami Księdzem Damianem Wierzbickim i Panią Anią Polińską zorganizowało w poniedziałek 10.10. Piknik Ekologiczny połączony z akcją informacyjną na temat Dystrofii Mięśniowej Duchanne a (DMD), a wszystko dokonała się w ramach Niedzieli Świętego Franciszka
Podczas pikniku uczniowie mogli zagrać w ekologiczną grę planszową, przygotowaną przez społeczność naszej szkoły oraz dowiedzieć się o prawidłowym przebiegu segregacji śmieci i sposobach niemarnowania jedzenia. Można się było również dowiedzieć o chorobie DMD. Niesamowite było to, że starsi uczniowie przekazywali wiedzę młodszym.
Z wielką radością spotkała się gra Koło Fortuny, w której można było wygrać cenne przedmioty, w tym sadzonki drzew. Nagrody sprawiły uczniom wiele radości.
Środki zebrane podczas pikniku zostaną przekazane na Stowarzyszenie Pro Salute oraz na zakup sadzonek czerwonych tulipanów które są symbolem DMD, a które zostaną zasadzone na terenie naszej szkoły.
Opiekunowie: ks. Damian Wierzbicki i Anna Polińska
W pomoc włączyli się
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze
Urząd Miasta w Rzepinie
Nadleśnictwo Rzepin
Nadleśnictwo Torzym
Bank Spółdzielczy w Rzepinie
ZZO Marszów
Światowy Ruch Katolików Na Rzecz Ochrony Klimatu
Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
